W kolejnym sezonie kratka znajduje uznanie w świecie mody. W street fashion możemy niejednokrotnie zobaczyć spodnie w kratkę, płaszcze, kostiumy… itd.

Postanowiłam pokazać Wam co w kratkę znajdziecie w Butiku Iza, w stylu casual – czyli jak w tytule, np. do pracy.

  1. Marynarka, sukienka w stylu szmizjerki, a w nadchodzącym sezonie letnim spokojnie można uznać za odzienie wierzchnie (płaszczyk).

      2. Sukienka, prosta w kroju. Print w dużą kratę. Bardzo wyraźne, ciepłe kolory, które ułatwiają dobór dodatków. Znakomita do każdego biura. W chłodniejsze dni można zadbać o utrzymanie ciepłoty ciała, tudzież wzbogacić swój wygląd, zakładając znaną już z poprzedniego posta „włochatą” kamizelkę.

3. Sukienka z elastycznego materiału  w kratkę. O prostym kroju, ale elastycznie układająca się na kobiecych krągłościach. Można ją – jak widać – łączyć z jednokolorową (najlepiej) bluzką, koszulą.

       4. Koszula. Rozszerzana u dołu, długa na tyle, że osoby lubiące modę mini mogą traktować ją jako sukienkę, choć może nie do pracy, gdzie obowiązuje dress code – no chyba, że w „piątki bez krawata”. Bardzo dobrze uszyta i przez to funkcjonalna.

5. No a po pracy… Krótka spódniczka w kratkę, z odobną zakładką o wyglądzie skórzanym z ćwiekami – w rockowym, zadziornym stylu. Dobrze „zagra” i  kozakami, i z martensami, i z botkami, i z wszelkiego rodzaju dobrym nastrojem wieczornego wyjścia z przyjaciółmi 🙂

Sukienki w kratkę – Butik iza.

Kamizelka – Butik Iza.

Koszula w kratkę – Butik Iza.

Spódnica w kratkę – Butik Iza.

Zegarek – internet.

 

Zdjęcia – by M.